Należy pamiętać, że łączenie Esperalu z alkoholem może wywołać szereg skutków takich jak:

• duszności;
• kołatanie serca;
• zaczerwienienie twarzy;
• bóle głowy;
• nudności.

Disulfiram nie wchodzi jednak w interakcję z lekami czy innymi substancjami więc pod warunkiem zachowania abstynencji wszywki alkoholowe są bezpieczne dla pacjenta.

Leczenie alkoholizmu i uzależnień

Leczenie uzależnień a zwłaszcza alkoholizmu to proces długotrwały a jego ostateczne powodzenie zależy od wielu czynników. Choroba ta często rozwija się podstępnie a pacjent zazwyczaj przez długi czas nieświadomie dokłada kolejne cegiełki do jej budowania. Obecnie alkoholizm stanowi poważny problem zdrowotny i społeczny w wielu krajach na całym świecie. Równocześnie wiedza na temat tej przypadłości oraz dostępność skutecznych metod leczenia często jest niedostateczna co przyczynia się do dużej liczby zachorowań. Pierwsze z czego należy sobie zdać sprawę jeśli chcemy wyjść z uzależnień (nie tylko od alkoholu) jest to, że to choroba. Nie wina, nie wstyd tylko choroba. Przyznanie się samemu przed sobą to pierwszy krok w dobrym kierunku. Następnym powinno być wybranie odpowiedniego ośrodka, który oferuje leczenie uzależnień. Odpowiednie wsparcie specjalistów na każdym etapie wychodzenia z nałogu stanowi ogromną pomoc nie raz przesądzającą o sukcesie terapii.

Nasz Gabinet Łódź zdaje sobie sprawę jak wiele czynników bierze udział jeśli chodzi o ostateczny sukces. Wolność od alkoholu zarówno ta na poziomie fizycznym jak i emocjonalnym to cel każdej terapii. Ważne jest jednak zdanie sobie sprawę, że odpowiedzialność za sukces bądź porażkę jeśli chodzi o leczenie alkoholizmu ponosi pacjent. Wzięcie odpowiedzialności za swoje życie, za swoje wybory przyczynić się może nie tylko do wygrania z tą przypadłością ale może także zwiększyć komfort życia pacjenta. Wyjście z nałogu samemu w niektórych przypadkach jest możliwe jednak znacznie lepsze efekty uzyskuje się jeśli pacjent korzysta z profesjonalnej pomocy ośrodków posiadających odpowiednie doświadczenie. A takim ośrodkiem jest Nasz Gabinet Łódź.

Więcej o leczeniu alkoholizmu na nasz-gabinet.pl/lodz/

Nasz Gabinet znajduje się w mieście Łódź i świadczy profesjonalne zabiegi działające wspomagająco w leczeniu alkoholizmu. Doświadczona kadra lekarzy specjalistów dba o wysoki poziom usług medycznych a korzystanie ze sprawdzonych rozwiązań jest gwarancją skuteczności.

Wielu zadowolonych pacjentów jest dla nas świadectwem tego, że nasza praca przynosi efekty. Chętnie doradzimy najlepszy sposób leczenia i zaproponujemy indywidualnie dobrane rozwiązanie. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem:

Oferujemy dwie opcje przeprowadzenia implantacji leku:

1. Komfortowa - wraz ze specjalnymi rozpuszczalnymi nićmi, szwem kosmetycznym oraz opatrunkiem antybakteryjnym;

2. Ekonomiczna - Zabieg jest całkowicie bezbolesny a jego niewielki poziom komplikacji pozwala niemal natychmiast powrócić do aktywnego życia.